Lietuvių kalbos dienos gimnazijoje

IMG_20200309_142614 IMG_20200306_090506 IMG_7526

Kovo 4-10 dienomis gimnazijoje vyko lietuvių kalbos dienos, kurias organizavo lietuvių kalbos mokytojai Ernestas Vėta ir Aušra Indrišiūnienė. Visų pirma, lietuvių kalba asocijuojasi su raštingumu, taigi kiekviena 5-8, I-III g klasė rašė diktantus ir rinko raštingiausią klasės mokinį. Iš 5 kl. geriausiai sekėsi rašyti Elvitai Staliulionytei, 6 kl. – Erikui Floria, 7 kl. – Augustui Viederiui, 8 kl. – Evelinai Narkauskaitei, Ig kl. – Viktorijai Kunėj, II g kl. – Jurgitai Verbickaitei, IIIg kl. – Aigai Sčesnulevičiūtei.

5-8 ir Ig kl. dalyvavo ir kūrybinės dirbtuvėse „Spalvingas lietuvių liaudies pasakų pasaulis“. 5-7 kl. mokiniai iliustravo pasakų pasaulį ir savo piešiniais kūrė filmukus, aštuntokai savaip interpretavo ir ieškojo vaizdų pasakai „Dvylika brolių juodvarniais lakstančių“, o I g kl. vaidino ir filmavo pasaką. Be to, dauguma klasių mokinių rašė samprotavimo rašinėlius „Ką man reiškia laisvė? (Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30 –čiui paminėti), kur jie atviravo, kad jiems laisvė labiausiai susijusi su atsivėrusiomis galimybėmis, galimybe elgtis bei veikti kaip ir ką nori, bet visi pripažįsta, kad tokia laisvė susijusi ir su atsakomybe. Dar kitiems laisvė susijusi su tėvyne – jei ji bus laisva, tai laisvai jausimės ir mes. Nemažai mokinių dėmesio susilaukė ir netradicinė pamoka- popietė bibliotekoje „Šiuolaikinė literatūra: skaitau ir rekomenduoju“, kur mokiniai ir mokytojai pasidalijo mintimis apie skaitomas knygas. Kaip pastebėjo gimnazijos bibliotekininkė Ona Balachnina, dažniausi bibliotekos lankytojai yra jaunesnių klasių moksleiviai, ypač penktokai, o kuo toliau , tuo mažiau atsiranda knygų mylėtojų. Lietuvių kalbos dienų savaitė baigėsi Kovo 11-osios išvakarėse įvykusia Tėvynės pamoka „Trisdešimt Lietuvos metų“, kur mokiniai apžvelgė svarbiausius Nepriklausomos Lietuvos įvykius, taip pat pristatė savo sukurtus darbelius ir dainavo jiems įsimintiniausias lietuviškas dainas.
Lietuvių kalbos mokytojas Ernestas Vėta

This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.

Comments are closed.