Beieškant lobių Pietryčių Lietuvoje

  IMG_0046Spalio 13 dieną, penktadienį, mūsų gimnazijos 5-8, I-IIg klasių mokiniai  kartu su klasių auklėtojais Aušra, Violeta, Jelena, Ona , Ernestu ir lydimi gidės  Aurelijos pasakojimų  dalyvavo edukacinėje-kultūrinėje išvykoje „Pietryčių Lietuvos lobiai“ po žymesnes Vilniaus ir Šalčininkų rajono vietas. Ši išvyka – projekto „Mano gimtinė prasideda čia“, skirto Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui paminėti, dalis. Nepaisant rudeninio lietučio, linksmos nuotaikos kelionėje tikrai netrūko, tačiau, svarbiausia, aplankyta ir  susipažinta su svarbių ne tik Pietryčių, bet ir visai Lietuvai objektų istorija. Pabuvojom žymaus lenkiškai rašiusio Lietuvos poeto Vladislavo Sirokomlės muziejuje, Medininkų memoriale pagerbėme prieš 26 metus žuvusių Lietuvos pasieniečių atminimą ir apžiūrėjome istorinį vagonėlį, tapusį šio žiauraus nusikaltimo liudininku. Lankydami  didžiausios LDK mūrinės gardinės Medininkų pilies muziejų moksleiviai galėjo susipažinti ne tik su šios pilies istorija , bet ir  su su gausia įvairių ginklų kolekcija. Jeigu Medininkų pilis bent jau dalinai atstatyta, tuo, deja, negali pasigirti unikalios 18 a.  Paulavos respublikos dvaras. Reikia lakios vaizduotės, stengiantis įsivaizduoti, kaip atrodė šis kažkada didingas dvaras. Belakstydami po rūmų griuvėsius mokiniai bent jau  galėjo pajusti, kaip laikas kartais negrįžtamai gali viską pakeisti. Kaip sužinojom iš gidės Aurelijos, panašus likimas buvo beištinkąs ir paskutinį mūsų lankytą objektą – Jašiūnų dvarą, kuris, laimei, laiku susigriebus, buvo sutvarkytas ir dabar yra vienas patraukliausių Šalčininkų rajono turizmo objektų.Tikiuosi, ši kelionė kiekvienam iš mūsų tapo gera istorijos pamoka ir giliai įstrigs širdyse.

Aprašė ir fotografavo mokytojas Ernestas Vėta

IMG_0094 IMG_0090 IMG_0073 IMG_0034 IMG_0003

This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.

Comments are closed.