Mokomės kitaip: projektinė veikla gimnazijoje

284379050_2175376452626398_191030068667385163_n 280200601_2154271301403580_5369041875077378295_n 284016038_2175521812611862_3397897180342237299_n

   Kasmet „Šilo“ gimnazijos bendruomenė ieško būdų, kaip ugdymą(si) padaryti mokinius motyvuojančia, įdomia, kompetencijas gilinančia veikla. Todėl kasmet rengiame įvairius projektus, numatančius edukacines veiklas už gimnazijos ribų.

   Ir šiais mokslo metais  5 – 8 bei I G – IV G klasių mokiniams buvo organizuoti du projektai, kuriuos iš dalies finansavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos vyriausybės.

„Žalia giria įkvepia kurti drauge“ – tai projektas, kurio metu drauge su Vilniaus rajono Valčiūnų gimnazijos mokiniais siekėme susipažinti ir patyrinėti lietuvių liaudies kūrybą (dainas, šokius),  kuriuos pristatėme Šalčios aleliumų šventėje bei gimnazijos gimtadienio šventėje, taip pat susipažinti su gimtojo krašto gamta bei kultūra edukacinėje pažintinėje išvykoje į Druskininkus. Pirmoji edukacija vyko Druskininkų  amatų centre „Menų kalvė“. Pasiskirstę į dvi grupes, vieni mokiniai dirbo floristikos studijoje (iš sausų gėlių gamino pakabukus graikinių riešuto kevale), kiti gamino ženkliukus. Savo pagamintus darbelius mokiniai parsivežė namo. Kūrybiškai padirbėję, mokiniai apžiūrėjo atvirukų parodą, stebėjo, kaip dirba menininkai – įvairių amatų meistrai. Susipažinome su lino ir medžio raižinių menu, tapyba ant šilko, odininkyste ir juvelyrika. Puiki etnokultūros ir technologijų pamoka mokiniams ir pačių pagamintos dovanėlės artimiesiems.

Gamtos ypatumus pažinome lankydamiesi muziejuje „Girios aidas“: čia susipažinome su girios augmenija ir gyvūnija, miško sodinimo darbais, suvokėme miško gaisrų pavojų ir būtinybę saugoti girią.

   Paskutinė mūsų išvykos į Druskininkus edukacija – pažintis su Liškiava – švč. Trejybės bažnyčia ir dominikonų vienuolynu, piliakalniais. Švč. Trejybės bažnyčios klebonas labai įdomiai, vaikams suprantama forma papasakojo apie bažnyčios ir vienuolyno istoriją, meną. Užkopėme į vieną iš dviejų piliakalnių, gėrėjomės užburiančiais Dzūkijos vaizdais.

   Gimnazijoje pamokų metu apibendrinome išvykos įspūdžius, pasidalijome įgytomis žiniomis.

   287152340_2180936172070426_8995699574253321888_nKitas TMD finansuotas projektas – „Lietuvos praeitį pažįstame kartu“. Šio projekto partnerius galima vadinti ilgalaikiais mūsų draugais: vykdydami ankstesnius projektus, jau du kartus lankėmės Visagino „Atgimimo“ gimnazijoje, pristatėme vieni kitiems savo veiklas. Šįkart vykome į edukacinę pažintinę išvyką po Žemaitiją. Pirmasis aplankytas objektas – Medvėgalio archeologinis kompleksas, kuriame yra aukščiausias Žemaitijos kalnas ir Medvėgalio piliakalnis, žymiausia tvirtovė, gynusi Žemaitiją nuo kryžiuočių antpuolių.

   Kita aplankyta vieta – Plateliai. Čia pabuvojome prie didžiausio Žemaitijoje ežero, o Platelių dvaro sodybos tradicinių amatų centre vaikai senoviniu liejimo būdu gamino žvakes iš natūralaus medumi kvepiančio bičių vaško.

   Šios kelionės metu aplankėme Žemaitijos sostinę Telšius ir vieną gražiausių kalvų Žemaitijoje – Raganų kalną, į kurį užlipti reikėjo nemažai pastangų, bet pamatyti vaizdai viską atpirko.

Kelionės įspūdžius mokiniai fiksavo fotografuodami, o iš nuotraukų sukurtą filmuką nusiųsime savo draugams iš Visagino, kad jie bent virtualiai pakeliautų su mumis po Žemaitijos praeitį ir gražiausias gimtinės vietas.

Lietuvių kalbos ir literatūros mokytojai Ernestas Vėta, Aušra Indrišiūnienė

This entry was posted in Be kategorijos. Bookmark the permalink.

Comments are closed.