Lietuvių kalbos savaitė gimnazijoje

IMG_0515Siekiant paminėti  Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo 27-ąsias metines šiais metais  Baltosios Vokės „Šilo“ gimnazijoje buvo organizuota  Lietuvių kalbos  savaitė. Taigi, nuo kovo 6 iki kovo 10 dienos gimnazijos  5-8 ir I-IVg  klasių mokiniai,  padedami  lietuvių kalbos mokytojų Aušros Indrišiūnienės  ir Ernesto Vėtos,  rinko raštingiausius, kūrybingiausius, labiausiai apsiskaičiusius  klasės atstovus. Gimnazijos fojė papuošė 5-8 klasių moksleivių piešiniai-sveikinimai Lietuvai, kiekvienos klasės skaitytojai klasėse pristatinėjo knygas ir  paukšteliais su pristatomų knygų aprašymais augino knygų medį, rašė rašinius  „Meilė tėvynei prasideda nuo meilės gimnazijai“. Trečiadienį kiekviena klasė savo lietuvių kalbos ir literatūros žinias demonstravo lietuvių kalbos viktorinoje. Kaip ir priklauso, tarp I-IVg klasių nugalėjo patys didžiausi – IVg klasė, nedaug nuo jų atsiliko IIIg klasė. Tarp 5-8 klasių visus savo žiniomis nustebino 6 klasė, aplenkusi net ir vyresnius mokinius.

Savaitės veiklą apibendrinome netradicinėje  lietuvių kalbos, istorijos ir muzikos pamokoje „Lietuviško žodžio grožis eilėse ir dainose“, skirtoje  Kovo 11-ajai  paminėti. Pamokos pradžioje, išklausę direktorės Nijolės Balinskienės sveikinimo žodžio, prisiminėme svarbiausius su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo diena susijusius faktus. Vėliau  skambėjo eilės ir dainos Lietuvai, taip pat galėjome stebėti literatūrinę-muzikinę kompoziciją pagal poeto R. Buroko eiles „Atspindžiai“ (paruošė teatro mokytoja Aušra Indrišiūnienė) . Renginio pabaigoje apžvelgėme Lietuvių kalbos  savaitės rezultatus ir apdovanojome šauniausiai pasirodžiusius.

Aprašė ir fotografavo lietuvių kalbos vyr. mokytojas Ernestas Vėta